KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12317391
nr 1231 7391
Roland Kempe
(1907-1991), Sverige
Blandteknik, Signerad. Figurer, ramens innermått: 96x69
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 28 januari 2019
kl 20:36:00
21/1 22:09:16
Roland Kempe
Läs mer om Roland Kempe